انتخاب یک وکیل خوب و باتجربه برای حل پرونده های عمومی بسیار مهم است. شما نیاز دارید تا با انتخاب یک وکیل خوب بتوانید اطلاعات کافی درباره پرونده مورد نظر خود داشته باشید. آقای ابراهیمی مهر وکیل پایه یک دادگستری یکی از باتجربه ترین وکلا در مشهد می باشند و می توانند به شما در حل پرونده هایتان کمک کنند و در صورت نیاز به وکیل طلاق توافقی در مشهد راهنمایی های لازم را به شما ارائه دهند. برای اطلاع از مراحل طلاق توافقی در مشهد و همین طور هزینه طلاق توافقی در مشهد روی لینک زیر کلیک کنید.

تماس با وکیل طلاق در مشهد

وکیل برای طلاق توافقی مشهد

طلاق توافقی همان طور که از نامش پیداست با توافق طرفین صورت می گیرد. طلاق توافقی قوانین مخصوص به خود را دارد و برای اینکه در این زمینه حق و حقوق شما زایل نشود بهتر است با یک وکیل توافقی خوب و باتجربه در ارتباط باشید تا شما را از حق و حقوق قانونی خود آگاه کرده و شرایط طلاق توافقی، مراحل انجام آن، مدارک لازم برای طلاق توافقی، بحث مهریه در طلاق توافقی، مدت زمان طلاق توافقی در مشهد، نفقه ای که بعد از طلاق توافقی به زن تعلق می گیرد و کلیه مسائلی که ممکن است در زمینه طلاق توافقی در مشهد با آن روبرو شوید آشنا کند.

مهم ترین نکته در انتخاب بهترین وکیل طلاق توافقی در مشهد میزان تجربه وکیل در زمینه طلاق توافقی در مشهد است. آقای ابراهیمی مهر وکیل پایه یک دادگستری در مشهد دارای تعداد زیادی پرونده در زمینه طلاق توافقی بوده و در این زمینه تجربیات کافی دارند. برای آشنایی با کلیه مسائل حقوقی مرتبط با طلاق توافقی با ایشان تماس بگیرید.

در واقع در طلاق توافقی هر دو طرف از هم کراهت و تمایل به طلاق دارند اما میزان بخششی که زن به مرد می دهد بیش از مهریه نیست.

از لحاظ ماهیت در طلاق خلع و مبارات مادام که زن رجوع به عرض نکرده باشد بائن است. یعنی اگر زن پس از طلاق خواهان مبلغی نباشد که برای گرفتن اجازه طلاق به مرد داده است طلاق بائن و رجوع ممکن نیست.

زن در این نوع طلاق حق گرفتن نفقه ندارد و از شوهرش ارث نمی برد. اما اگر زن خواهان مهریه اش باشد و بخواهد مالش را پس بگیرد ماهیت طلاق تغییر و تبدیل به طلاق رجعی می گردد.

لذا امکان رجوع مرد ایجاد شده و زن حق ارث و نفقه را دارد.

وکیل طلاق توافقی در مشهد

فرق طلاق توافقی با طلاق خلع و مبارات چیست؟

چنانچه زوجین هر دو در مورد طلاق توافق داشته و در مورد نحوه جدایی و پرداخت حقوق زن و فرزندان به تفاهم برسند طلاق توافقی می باشد. این طلاق برای سرعت بخشیدن به کار کسانی است که با توافق مصر به طلاق هستند.

طلاق خلع و مبارات نیز دو صورت طلاق توافقی است، البته اجرای این طلاق نیز چون دیگر طلاق هایی که به درخواست زن و مرد است.

منوط به انجام تشریفات در مراجع قضایی و صدور گواهی عدم امکان سازش است.

طلاق خلع و مبارات از نوع طلاق بائن است که امکان رجوع در آن نیست.

براساس ماده 1146 قانون مدنی طلاق خلع آن است که زن به واسطه کراهتی که از شوهر دارد در مقابل مالی که به او می دهد

طلاق می گیرد اعم از اینکه مال مزبور عین مهر،معادل آن، یا بیشتر یا کمتر از مهریه باشد.

براساس ماده 1147 قانون مدنی طلاق مبارات آن است که کراهت از طرفین باشد.

ولی در این صورت عوض باید زاید بر میزان مهر نباشد.