اگر به مشاوره با یک وکیل خوب سفته در مشهد نیاز دارید تماس بگیرید

 در دنیای امروز، از جمله موضوعاتی که می تواند جامعه بشری را از اختلاف در امان دارد، آشنایی با حقوق متقابل اشخاص با یکدیگر و قانون می باشد که بیشترین اثری که می تواند بگذارد پیشگیری از وقوع بسیاری از مشکلات حقوقی می باشد. در اینجا حضور یک وکیل خوب خصوصا در معاملات تجاری مشهد که مستلزم مشاوره با یک وکیل خوب سفته در مشهد می باشد، حس می شود. با ما همراه باشید.

سفته چیست و وکیل سفته در مشهد چه کمکی به ما می کند؟

سفته سندی تجاری است که شخص صادر کننده متعهد می شود وجه مورد نظر درج شده را در زمان مشخص یا عندالمطالبه پرداخت نماید. مواردی که برای صدور سفته لازم است از جمله نام و نام خانواگی گیرنده، مبلغ، تاریخ پرداخت و صدور و نام ونام خانوادگی صادرکننده، اقامتگاه او و محل پرداخت سفته می باشد. لازم است صادر کننده سفته آن را مهر و امضا نموده تا در اینصورت متعهد به پرداخت شود. سفته یا فته طلب در معاملات بازرگانی و تجاری کاربرد فراوانی دارد. در عین حال توجه داشته باشید که رعایت نکردن نکات صدور سبب این شده که سفته، دیگر یک سند تجاری نباشد و سند عادی به حساب آید. نکته ای که حائز اهمیت است این است که هر برگ سفته سقف خاص خود را دارد.

وکیل سفته در مشهد

گاهی مشکلات بوجود آمده در رابطه با سفته به قدری پیچیده می شود که باید به دنبال بهترین وکیل سفته در مشهد باشیم تا با مشورت و راهنمایی او بتوانیم از حق خود دفاع کنیم. یک وکیل خوب به ما کمک میکند از اشتباه به دور باشیم و مراحل پیگیری پرونده را سریعتر طی کنیم. وکیل می تواند با در اختیار گرفتن وکالت به نیابت از ما کارهای قانونی برای دعاوی مربوط به سفته در مشهد را پیگیری کرده و کار را برای ما ساده تر کند. برای انتخاب یک وکیل سفه خوب در مشهد به دنبال ویژگی هایی مانند صداقت، تخصص و دانش، تجربه، فن بیان، امانت داری، تعهد باشید و هیچ وقت به دلیل حق الزحمه وکیل سفته از مشورت با یک وکیل حقوقی خوب در مشهد صرف نظر نکنید.

تفاوت سفته و چک

هر دو سند تجاری می باشند که در امور تجاری نقش مهمی دارند. اما تفاوت هایی نیز با هم دارند از جمله اینکه سفته حقوقی است و چک جنبه کیفری دارد. مورد دیگر اینکه برای مطالبه چک لازم است گواهی عدم پرداخت چک، ضمیمه شود در حالی که سفته بدون واخواست نیز قابل مطالبه در دادگاه می باشد. صدور گواهی عدم پرداخت چک، رایگان است در صورتیکه برای واخواست سفته باید هزینه ای معادل دو درصد مبلغ سفته را پرداخت نمود. اخذ دسته چک ازبانک مالیاتی ندارد اما در مورد گرفتن سفته خصوصا در مبالغ زیاد، براساس مبلغ چاپی در سفته مالیات گرفته می شود. مهلت واخواست چک، ظرف پانزده روز از تاری سررسید می باشد، اما در سفته، ظرف ده روز از تاریخ سر رسید می باشد. امضای پشت (ظهر) در چک به معنی ظهر نویسی است در صورتیکه ظهر نویسی در سفته به معنای ضمانت  می باشد.

در چه مواردی می توان از سفته استفاده نمود؟

سفته معمولا در موارد زیر استفاده می شود:

  • به منظور تضمین تعهد کاری یا مالی
  • در معاملات بازرگانی برای پرداخت وجه
  • به جهت دریافت وام و پرداخت سفته به بانک
  • برای کسب اعتبار

از طرفی نیز برای تضمینی به منظور حسن انجام کار توسط بعضی کارفرمایان در زمان استخدام در یافت می شود.

انواع رایج سفته شامل بازرگانی، سرمایه گذاری، شخصی یا غیر رسمی، املاک و مستغلات و... می باشد.

روش های وصول سفته توسط وکیل خوب سفته در مشهد

اگر قصد وصول یا به اجرا گذاشتن سفته را دارید لازم است تا با یک وکیل خوب و با تجربه سفته در  مشهد مشورت کنید و یا وکالت را به یک وکیل با تجربه سفته بدهید تا تمامی پروسه های قانونی پرونده را پیگیری نماید.

از دو طریق می توان اقدام نمود:

1-اجرای اسناد رسمی: چنانچه دارنده سفته به وظایف قانونی خود عمل نموده، می تواند بر علیه صادرکننده سفته، پشت نویس و ضامن به اجرای اسناد رسمی واقع در اداره ثبت مراجعه نموده و تقاضای توقیف اموال بلامعارض افراد  فوق و وصول طلب خود را کند.

2-مراجع قضایی دادگستری: دارنده سفته با اراده دادخواست به مسئولان سند تجاری به اقامه دعوی می پردازد، در صورتیکه با وجود محکومیت قطعی صادرکننده ، اموالی از او تحصیل نشود، میتواند به استناد قانون نحوه اجرای محکومیت های مالی، تقاضا بازداشت شخص را دارد.